اخبار

ویتالیک بوترین پروپوزال جدید شاردینگ اتریوم EIP-4844 را پیشنهاد داد!!!

ویتالیک بوترین پروپوزال جدید شاردینگ اتریوم EIP-4844 را پیشنهاد داد !!!

♦ زمان مطالعه ۱ دقیقه

ویتالیک بوترین موسس اتریوم، سناریو دیگری به اسم پروتو دانک شاردینگ (Proto-danksharding) در خصوص عملکرد این مکانیزم پیشنهاد داده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از U.Today، ویتالیک بوترین در توییتر ایده پروتو دانک شاردینگ را به اشتراک گذاشته است. این ایده در واقع سناریویی از بررسی و تایید اطلاعات متمرکز بر تراکنش‌هایی است که توسط EVM اجرا نمی‌شوند.

شاردینگ به معنای وجود بلاک چین‌های فرعی متصل به یکدیگر به جای وجود یک بلاک چین مجزا است. شاردینگ یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های جدید شبکه مبتنی بر گواه اثبات سهام اتریوم است.

پروتو دانک شاردینگ برای جایگزینی دانک شاردینگ برنامه‌ریزی شده است. دانک شاردینگ یک روش شاردینگ است که طی آن، فقط یک ارائه‌دهنده تمام تراکنش‌ها و اطلاعات را انتخاب می‌کند و دیگر ارائه‌دهندگان جداگانه برای هر شارد وجود ندارد.

این راهکار می‌تواند یک راهکار موقت محسوب شود زیرا شامل پیاده‌سازی بعضی از المان‌های دانک شاردینگ است. همزمان، این راهکار به افزایش استفاده از اطلاعات نیز منجر می‌شود زیرا به حجم بلاک بسیار بیشتری نیاز دارد.

هم‌بنیانگذار اتریوم، حذف خودکار اطلاعات در هر ۳۰ روز را پیشنهاد داده است تا از نیاز شبکه به فضای ذخیره‌سازی اطلاعات بسیار زیاد جلوگیری شود.

سپرده‌گذاری بیش از ۳۰ میلیارد دلار قبل از فعالسازی آخرین شبکه آزمایشی

شبکه اتریوم فاصله بسیار اندکی با به‌روزرسانی مرج دارد که انتقال به مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام را امکان‌پذیر می‌سازد. در این بین، توسعه‌دهندگان اتریوم، شبکه آزمایشی چند کلاینتی کیلن (Kiln) را عرضه کرده‌اند. 

عبور سهام‌گذاری اتریوم از مرز ۱۰ میلیون اتر

قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم اخیرا از نقطه عطف سهام‌گذاری ۱۰ میلیون اتر عبور کرده است. در حال حاضر، ارزش این قرارداد بیش از ۳۰ میلیارد دلار است.

 

منبع: u.today ,mihanblockchain

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *